RUM

3. října 2011 v 15:33 | Zahradniczek
Můj požitek vyvstává ze vzpomínek a štěstí.Nejde o chemii,alkohol ani návyk.Je to cit k této tekutině,která se stala mým symbolem dobrého večera.Stala se ctností nejen mou,to mí přátelé dobře ví.
Kdo to nedokáže pochopit nebo ani nechce,nemůže mi rozumět.
Čekám spoustu zbytečných otázek a narážek,pro mou zaujatost v této věci,ale upřímě...nezajímá mě to.
Rum není špaností,je zásadou.Není špatným návykem,ale dobrým společníkem.Není potřeba tam,kde nepatří.Je nutností,tam kde je jeho jméno právě tím symbolem.
Cením si ho,pro jeho jméno a tradici,která je ve mě uchována už navěky.Cením si ho,pro jeho jemnost,doslova něžnost,kterou otevírá brány prožitku.Někdy zase za jeho drsnost,kdy nekompromisním způsobem dostává člověka do intezívních dimenzí,které jen tak nehasnou.
Je těžké bojovat s názory jiných.Půjdu po ulici s lahví.Budu si ji držet v autobuse.V pomalém kroku,táhnout se s ní po náměstí,po kterékoliv ulici.Kdekoliv.Jdu jí totiž vypít mezi své známé,jdu otevírat krásné brány dlouhého večera.Jako jasná hvězda bude nad námi zářit náš symbol.Jako barevná duha,která se klene nad obzorem,kde nikdy nenajdeš její konec.
Kdo nechce,ať ho odsuzuje,ať mi nerozumí.To je jediná jasná odpověď na vše.Člověk musí být rozumný,aby rozeznal tu linii,mezi spropadeným alkoholikem a labužníkem,který má ze srdce rád určitý druh alkoholu.
Není to jen výsada mé horlivé zaujatosti.Rum najdu u své babičky,každý druhý ho pije v hospodě,je to snad jeden z nejčastějších narozeninových darů,je tolik druhů,proč?
Ano,cukroví,rum.Koktejly,rum.Višně v rumu,bábovka s rumem,Tiramisu,Portské víno,grog,dříve anestetikum v lékařství a tak dale.Zkrátka rum je spojen s celou naší historií,je významným produktem naší civilizace.O tom není pochyb a v tom dřímá má láska.
Rum patří do mého života.Není větší zásady.Není většího veřejného tajemství.Není důkazu,stačí ochutnat.
Ochutnat tu svobodu a ctnost zároveň.Cítit tu typickou chuť.Vychutnat si plný doušek a být spokojený.Dále si vychutnávat otevírání bran do jiných dimenzí,jako bonus za oddanost.Pocítit tu sílu,kdy se loučíme s běžným lidským stavem.Dostáváme se dále,kde rostou zážitky,kde je každý si rovným.
Odplouváme z pevniny,flotila nás unáší dál a výš.Vše začíná přípitkem a končí bezmezným prožitkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucka to neni moje jméno. lucka to neni moje jméno. | Web | 8. října 2011 v 9:46 | Reagovat

je .

2 Cats Girl ...♥ Cats Girl ...♥ | Web | 9. října 2011 v 18:36 | Reagovat

co chces na diplom za tu bleskovku ?

3 Roman Zahradniczek Roman Zahradniczek | E-mail | Web | 10. října 2011 v 7:08 | Reagovat

nevím,bude to můj první,nechám to na tobě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama