Facebook mánie

3. října 2011 v 15:31 | Zahradniczek
Jsme svobodní lidé,kde názor může mít každý jakýkoliv.Chtěl bych se konkrétně zaměřit na Facebook,kde se to názory jen hemží,jenže..
Tweetovaní,sdílení,kopírovaní z netu,to vše z nás dělá inteligentní,až takřka bezchybné osobnosti.Většina lidí píše spisovně,i když tak ve skutečnosti absolutně nemluví.
Na tom v podstatě není nic tak zajímavého,či špatného.Spíše mě zaujala poslední,všem známá příhoda s českými hokejisty,kteří zahynuli po pádu letadla i s celým týmem.
Ano,jde o události,které se dějí a které Fecebook respektive lidé na něm řeší.Začínám se domnívat,že se moc nerozlišuje závažnost,či hloubka dané události.
Svět se točí a pořád se něco děje.A lidé klikají a klikají.Jednou je to Superstar,pak Československo má talent a takhle pořád dokola.Mezitím nějaký sportovní triumf a další..Je co řešit,neustále.Stále je nutné se přidávat do skupin,dávat si statusy,i když statusů daného typu,je plný Facebook.Ne,nevadí,stejně to je potřeba.Třeba někdo neviděl zprávy,nebo nečetl noviny,neposlouchá rádio.Taky je možné,že mu to nikdo neřekl a nebo na netu přehlédl hlavní aktuality.Je to amatérsky zpravodajské spamování Facebooku.
Ti ,,méně,, chápaví,si klidně dají takových statusů za den klidně i pět,avšak všechny na stejnou věc.Většinou se vytvoří spousta skupin,kde se lidé s gustem rychle přidávají,někdy jen proto,že je v ní spousta dalších přátel.
Nevadí mi fanouškovská atmosféra,zkousnu i reality show,či různé pěvecké a talentové soutěže,ale aby se na Facebooku řešilo úmrtí,smuteční pocity,držela pieta,tak tím jsem pohoršen.
Je to někdy až zneuctění.Skupiny na FB,které jsou založené na památku mrtvým si většinou lidé přidávají se stejným zápalem asi jako když se řeší právě nějaká ta soutěž.Jen aby tam byli,jsou tam přece i ostatní.A nebo,že se dnes něco událo,taky se přidám.Obvykle to býva tak,že o mrtvém vlastně ani nic nevíme,jen známe jeho jméno...
Je to smutné když vidím,že se do skupin přidávají lidé,kteří jsou natolik mladí,že tomu nemohou ani rozumět,lidé co nemají sebemenší kontakt s jistým mrtvým člověkem.
A když už vznikají takové skupiny a píší se různé statusy promlouvajíc k mrtvým,čekal bych aspoň rozumnou myšlenku a nebo kvalitní názor,ovšem zdaleka tomu tak není.Pak přichází kritika od přátel z FB,dohady,lajkování....z celé věci se stává lehkomyslná egoistická záležitost a vše se blíží k prosté frašce.
Pak jsou tu případy vydělávání na úkor těchto skupin,kdež je zoufalé o tom i psát.
Někdy je mi těch slavných nebožtíků až líto,zajímalo by mě,kdo vzpomíná například na úmrtí Michaela Jacksona,který se taky tolik řešil na FB,ostatně jako všichni.Byl to jen příklad z mnoha.Kdo si vzpomene na Amy Winehouse?Statusů k jejímu úmrtí taky nebylo zrovna málo a kdo ji vlastně doopravdy poslouchal nebo jen o ní trochu víc věděl,než to,že byla hodně výstřední...
Lidé jsou citliví,reagují na to,co se kolem nich děje a to jde přímo úměrně se zapomětlivostí.Nejde ani tak o tu zapomětlivost,jako o hloupost,která zneuctí mrtvého.
Zkrátka a naplno,ano,myslím si,že to zneuctění je.
Proto raději zapálím svíčku a budu vzpomínat.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama